Nejprodávanější produkty

Vybíráme sprchovou vaničku: Nízká nebo hluboká?

Pro kvalitu a komfort vašeho sprchování jsou velice důležité i sprchové vaničky. Právě ony určují, zda bude voda ze sprchy dobře odtékat, nebo zda bude povrch bezpečný a nebudete po něm klouzat. Na co tedy především u sprchových vaniček brát ohled?

 

Vybírejte jako komplet se sprchovým koutem

Velmi důležitý je použitý materiál, velikost, ale také způsob instalace a bezpečnostní prvky. Pokud jde o velikost, zvažte možnosti vaší koupelny. Vybírejte sprchovou vaničku se sprchovým koutem jako celek, aby k sobě dokonale padly nejenom rozměrově. Obvykle se dnes setkáte s vaničkami o rozměrech 80 x 80 cm, 90 x 90 cm a 100 x 100 cm. Jsou ale možné i atypické rozměry určené pro větší koupelny, třeba 80 x 100 cm nebo 90 x 120 cm.

 

Cachtání pro děti

Hluboké vaničky nebo nízké? Hluboká se hodí zejména na koupání dětí, ale může být někdy problém s instalací sifonu. Nízká vanička je většinou praktičtější. Rodiny s dětmi obvykle ocení vaničku hlubokou, aby se potomci měli kde cachtat, ovšem dospělí a majitelé koupelny s vanou bohatě vystačí s nízkou vaničkou. Další volbou je vyzděný odtok v podlaze nebo odtokový žlab.

 

Akrylát, keramika i mramor

V oblasti výběru materiálu je klasickou volbou akrylátová vanička, která má výškově nastavitelné nožičky a není nutné ji dozdívat. K dispozici je i akrylátová vanička s litou spodní částí, keramická nebo mramorová vanička. Akrylát je pružný, lehký, nechladí, dobře izoluje. Keramické a mramorové vaničky mají dobré tepelné a izolační vlastnosti a dobře se udržují. Také berte v úvahu, že některé vaničky musíte zapustit pod obklad, aby dobře izolovaly.

 

Nezapomeňte na protiskluzovou úpravu

V neposlední řadě si musíte zjistit, jaký má vanička sifon. Někdy totiž může být problém sifon instalovat. Hodí se kruhový sifon, na který je možné nasunout odpadovou hadici. Ten zpravidla působí nejméně problémů a jde ho připojit poměrně hladce. Ovšem nikdy nesmíte zapomenout na bezpečnostní stránku vaniček. Určuje ji jejich povrchová úprava. Například smaltovaný povrch je kvalitní, vydrží dlouho, ale zase je zde riziko, že na něm uklouznete. Vhodné je proto vybrat vaničku s protiskluzovou úpravou. Je-li ve sprše dlažba, vyplatí se protiskluzová rohož.