Nejprodávanější produkty

Mají dnes ještě význam kohoutkové baterie?

Ať už dnes přijdete do téměř jakékoli koupelny kdekoli, zpravidla se tam setkáte s pákovou baterií. Kohoutkových baterií už je dnes pomálu. Instalují se vůbec někde? A mají svůj smysl? Pojďme se na kohoutkové baterie podívat trochu blíže.

 

Boj s pákovými prohrávají

Úspory a zase úspory jsou dnes společným jmenovatelem. Všichni šetří, kde se dá. Koupelna je jedním z nejčastějších míst, kde se pokoušíme hospodařit úsporněji. Samozřejmě, že i rozhodování o tom, jaké baterie budete mít v koupelně, se počítá do vašich ekonomických úvah. Chcete ušetřit co nejvíce. V tomto ohledu to klasické kohoutkové baterie bohužel jednoznačně prohrávají. Proti pákovým nemají šanci.

 

Spotřeba až o 40 % vyšší

Porovnání páka versus kohoutky dopadá v neprospěch kohoutkových. Pákové baterie mají nižší spotřebu vody, a to mnohdy až o 40 %! Když na důkladné umytí rukou spotřebujete u pákové baterie zhruba 3 litry, u kohoutkové to pak bude 4,2 litru. Když si uvědomíte, že na jednom mytí vyplýtváte 1,2 litru navíc a přepočítáte si, kolik to dělá litrů a potažmo peněz za týden, měsíc, rok, pěkně se vám protočí panenky. U umyvadla v koupelně si tudíž určitě instalujete pákovou baterii.

 

Hodí se do retro interiérů

A co jinde? Vzhledem k tomu, že kohoutkové baterie nejsou zrovna úsporné, dají se využít hlavně jako vanové baterie. U vany totiž nemusíte neustále nastavovat poměr teplé a studené vody. To je totiž hlavní důvod, proč u kohoutkové baterie nedosáhnete úspor. Obrovské množství vody vyplýtváte právě nastavováním teploty, což u pákové baterie odpadá. Dalším případem, kde se dají kohoutkové baterie využít, jsou různé retro koupelny. Tam by vzhledem k celkovému ladění interiéru působila moderní páková baterie jako pěst na oko. Kohoutkové baterie tedy ještě svůj smysl neztratily. I když jejich prodej klesá, získávají uplatnění u van a v retro interiérech.